Otel odalarında ve diğer ortak kullanım alanlarının kullanım sıklığı, insan çeşitliliği, dış etken faktörü ve hava yolu ile insan sağlığını tehdit eden mikrobiyolojik partiküller oluşturmaktadır. Bu partiküller klima vb hava sirkülasyonunu sağlayan araçlar ile daha fazla homojen karışım ve kronik hale gelmektedir. Bu durum aslına bakarsanız yıllardır süre gelen, odaların ve kullanım alanları içerisinde başlıca hijyen sorununu yaratmakla birlikte yeni gelecek müşteriler için sağlık tehdidi oluşturmaktadır.

Otel odalarındaki misafirlerin sigara kullanımı, müşterinin bıraktığı ten kokusu, kalıcı deodarant ve parfüm gibi kokular otel odalarının fresh kokusunu bozmakta, bir sonraki müşteri için keyif kaçıran unsurlar yaratmaktadır.

Odaların hava dezenfeksiyonu ile sigara, küf, nem gibi kokulardan arındırılması. Tuvalet ve banyolardaki kötü kokuların giderilmesi. Spor salonu ve SPA merkezlerinin hava dezenfeksiyonu ve hava kalitesinin arttırılması. Toplantı salonlarının hava dezenfeksiyonu ve hava kalitesinin arttırılması.

Otel odalarında yaşanan bu sıkıntıları portatif ya da sabit kullanılabilen ozon jeneratörleri ile gidermek ve kalıcı olarak çözüm yaratmak mümkündür. Kimyasal maddelerin bıraktığı kalıntı, yeterli olmaması ve sarf malzeme yaratması ozon jeneratörlerini oldukça kullanabilir hale getirmektedir.

Ozon jeneratörleri ile havanın ve hava sirkülasyonunu sağlayan araçların dezenfeksiyonunu sağlayarak kronik ve bulaşıcı hastalıkların önüne geçmede yardımcı olduğu gibi, ortamdaki oksijen oranını yükseltmesiyle daha yaşanabilir bir ortam alanı sağlamaktadır. Ayrıca ozon jeneratörü ortamda bulunan kötü kokuya neden olan tüm maddeleri ve organizmaları da yok ederek daha temiz ve yaşanabilir alan imkanı sağlamaktadır.

Hava/Ortam Dezenfeksiyonu ve Kötü Koku Giderimi
Genel kullanım alanlarına monte edilen ve elektrikle çalışan makinemiz hiçbir sarf gideri olmadan ve kimyasal kalıntı bırakmadan havadaki patojenler(bakteri,virüs,vb..) yok edilebilir.
Sigara, alkol, rutubet, boya, küf, benzin, ter, hayvan, is, lağım, çöplük, leş, yemek, balık, soğan, sarımsak gibi kötü kokular, kimyasal bazlı parfümler gibi baskılayarak değil parçalayarak yok edilir.
Ayrıca portatif olarak da kullanılan ürünümüz oda temizliği esnasında tüm kötü kokular 5-10 dakikalık uygulama ile yok edilir. Böylece kokudan ve mikroptan arındırılmış , ferah odalar müşterilerin kullanımına sunulabilir. Ortamda bulunan gıda ve eşyalar üzerindeki bakteri, virüs, küf ve mantar oluşumlarını engelleyerek hijyenik ortamlar sunulur.

Çınar AR-GE olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz Ozon Jeneratörlerimiz de Otel Çözümlerimiz kapsamında ihtiyacınız uygun modifikasyon ile özel seri üretim sağlamaktayız.