Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü 07 Nisan 2020 tarihinden 2020/12 sayılı genelgesine istinaden Tek Kullanımlık Maske, Eldiven gibi Kişisel Hijyen Malzemele atıklarının yönetiminde önemli bir değişiklik yapıldı.

Covid-19 tedbirleri kapsamında öngörülen bu değişiklik ile birlikte işletmeler ve konaklama sektörü paydaşları bulundukları alan içerisinde müşterilerin, konukların kullanımına sunmak adına bu atıkların diğer atıklardan ayrı olarak biriktirilmesi amacıyla bina giriş ve çıkışları ile ortak kullanım alanlarının bulunduğu katlarda biriktirme ekipmanı yerleştirilmelidir.

Bu atılar için kullanılan ekipman “diğer atık” ekipmanı gibi gri renkli veya gri etiketli olmalı, ekipman üzerinde sadece maske, eldiven ve diğer kişisel hijyen malzeme atıklarının biriktirileceğini gösteren yazı ve/veya görseller bulunmalıdır.

Bu kapsam da üretimini kendimizin gerçekleştirdiği kişisel hijyen atık bidonlarından işletmenize alabilir kullanabilirsiniz.

İstenilen hacim de üretimini gerçekleştirdiğimiz kişisel hijyen atık bidonları size özel baskı imkanları ile birlikte sunmaktan kıvanç duyarız.

Örnek Ürünlerimiz – Maske – Eldiven Kişisel Hijyen Atıkları